31/05/2017
Google 360 Sanal Tur’un İşletmeniz İçin Önemi

Google 360 Sanal Tur Nedir ?

Google 360 Sanal Tur (Street View See Inside), Google Street View Trusted Photographer sertifikalı ajans tarafından çekilen panoramik görsellerin yürüme efektiyle bir araya gelmesiyle oluşan sanal turlardır. Sanal tur sayesinde, müşteriler işletmenizi oraya gitmeden Google Arama ve Google Haritalarda görebilir ve keşfedebilir. İnşaat firmaları, satış ofisleri, restoranlar, oteller, eğitim kurumları, mobilya showroom ve fabrikaları, alışveriş merkezleri, gece mekanları, avukatlık büroları, hastaneler, ajanslar ve dahası Google’da bilinirliğini ve görünürlüğünü arttırmak için Google 360 sanal tur hizmetini kullanıyor. İşletme tarafından paylaşılan sanal turu kullanan biri, Google Street View’ da yolları, caddeleri veya otoyolları nasıl geziyorsa iş yerinizi de aynı şekilde gezebilir.

 

İşletme Kartı (Business Card) Nedir?

İşletme kartı firmanın Google nezdinde nüfus cüzdanı niteliğindedir. Firmanın harita üzerindeki konumu, adresi, telefon numarası, web site linki, sanal turu, fotoğrafları, çalışma saatleri gibi bilgileri barındırır. Masaüstünde arama sonucunda ekranın sağında kutu içerisinde, mobilde ise ekranın ortasında kutu içerisinde yer alır.

 

360° Sanal Tur Nerede Gözüküyor?

Sanal Tur Google Haritalar ve Google arama sonucunda işletme kartınızın fotoğraflar kısmında gözükür.

 

Tüm Mobil Cihazlarla Uyumluluk

Google, araştırma sonuçlarına göre Google Sanal Tur mobil cihazlar tarafından %92 kullanım oranına sahiptir. Eski tip sanal turlar flash ya da java programlarıyla çalışır. Google Sanal Tur ise; her türlü cihazda uyumluluk sorunu olmadan çalışmaktadır.

 

360° Sanal Tur Web Site Entegrasyonu

Embed kod ile Google Sanal Turunuzu web sitenize istediğiniz boyutta ekleyebilirsiniz.  http://www.atriumotel.com/odalarimiz.aspx

 

İşletmenizin Online Görünürlüğünü Arttırır

Google işletme kaydı şirketinizin online dünyadaki en görünür değeridir.  Buna ekleyeceğimiz sanal tur görselleriyle görünürlüğünüzü üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Sanal tur, Google işletme kartınızın verilerinin, arama sonuçları arasında daha yukarıda çıkması için de önemlidir.

 

İşletmenizi 7/24 Görünür Kılar

Müşterileriniz haftanın her günü ve her saatinde işletmenizi gezebilir. Dünyanın her yerinden, herhangi biri işletmenizi görüntüleyebilir

 

Müşterilerin Gözünde İyi Bir İlk İzlenim Yaratır

İnsanı içine alan bu sanal deneyim, gelecekteki konuklar ve devamlı müşteriler arasında oldukça fazla güven yaratmaktadır. Özellikle oteller ve restoranlar söz konusu olduğunda, işletme kaydını sanal turla gezen müşterilerin rezervasyon yaptırma olasılığı diğer müşterilerinkinden 2 kat fazladır. Sanal tura katılan 18-34 yaş arası insanların rezervasyon yaptırma olasılığı %130 oranında olduğu görülüyor.

 

Tüm Diğer Google Servisleriyle Uyumludur

Google Street View, Google Chrome, Google Haritalar ve Google+ gibi tüm diğer Google servisleriyle entegredir. Eğer iş yerinizin olduğu cadde Street View’da yer alıyorsa, sanal turunuz bu caddeden iş yerinize bağlanabilir. Bu çözüm sayesinde müşterileriniz iş yerinizi gezerken, iş yerinizin etrafını da sanal olarak gezebilmektedir.

 

Google 360 Sanal tur sayesinde rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

Tüm bu imkanlardan yararlanmak için tek yapmanız gereken fotoğraf çekimi talebinde bulunmak.