29/05/2017
İşletmeler Neden Sosyal Medyayı Kullanmalıdır?

İşletmeniz İçin Sosyal Medyanın Önemi

“Sosyal medya, var olan müşterilerinizin size olan güvenini arttırmakla kalmaz, müşterinizin bunu kendi isteğiyle ve bedavaya, başkalarına anlatmasını da sağlar. Bonnie Sainsbury

 Günümüzde, işletmelerin kendilerini internet ortamına taşımaları yeterli kalmıyor. Aktif bir sosyal medya hesabı olmayan işletmeler, sosyal medya kullanan işletmelere göre daha az akılda kalıyor.

We Are Social ve Hootsuite tarafından yayınlanan “Digital in 2017 Global Overview” raporuna göre Türkiye’de 48 Milyon aktif sosyal medya kullanıcısı bulunmakta. Bu kullanıcıların sosyal medya kullanım süresi ise günde 3 saatin üzerinde. Peki sosyal medyanın işletmeniz için yararları nelerdir?

Tüketicilerle Bağlantı Kurmanın En Etkili Yoludur.

Sosyal medya, tüketicilerle direkt etkileşime geçebildiğiniz, yorumlarını ve geri bildirimlerini kolaylıkla elde edebileceğiniz bir platformdur. Ürün veya hizmetlerinizi kullanıcılar için nasıl geliştireceğinize dair fikir bile edinebilirsiniz.

Markanızın Görünürlüğü Ve Bilinirliği Artar.

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan işletmeler kullanmayanlara göre birkaç adım öndedir. Düzenli paylaşımlarla takipçilerinizin aklında daha çok yer edersiniz ve onlarla daha çok etkileşimde bulunursunuz.

Kulaktan kulağa mantığıyla çalışan bu platformda insanlar arkadaşlarının önerilerini ve beğenilerini oldukça ciddiye alır. Yaptığınız paylaşımlar sayesinde takipçilerinizin arkadaşlarına ulaşma oranınız da oldukça artar.

Web Sitenize Daha Çok Ziyaretçi Gelmesini Sağlar.

Müşterilerinizi sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla web sitenize yönlendirebilirsiniz. Böylece potansiyel müşterileriniz ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi edinebilir ve hatta online mağazanız varsa bunları satın alabilir.

Geleneksel Reklam Yöntemlerine Göre Çok Daha Ucuzdur.

Sosyal medya reklamları var olan reklam çeşitleri içinde en ucuz olanıdır. Doğru hedefleme, doğru paylaşımlarla oldukça düşük fiyatlara binlerce kişiye ulaşabilirsiniz.

İşletmeler için olmazsa olmazlar arasına giren sosyal medyanın bu özellikleri, platformun birçok yararından sadece birkaçı. Hala sosyal medyada bir varlık oluşturmadıysanız ve bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız bize ulaşın.