07/03/2018
Markanızı Video İçeriği ile Desteklemek için İlk Adımı Atın

Markanız için Video İçeriğik Neden Önemlidir ?

YouTuber ve influencer kavramı son birkaç yılda hayatımızın en önemli parçalarından biri oldu. Yerli ve yabancı pek çok kişi, YouTube üzerinden video hazırlayarak kendi markalarını veya başka markaları tanıtıyorlar. Video içeriği olarak adlandırılan bu yeni iletişim formu, markalar ve işletmeler için benzersiz fırsatlar sunuyor.

 

Sektörün Yeni Kralı Video İçeriği

AwesomenessTV tarafından 1500 genç üzerinde yapılan yeni bir anket çalışmasına göre ABD’deki gençlerin yaklaşık %71’i YouTube, Hulu, Amazon Video ve Netflix gibi akış kanalları üzerinden içerik takip ediyor. Bu rakamlar, video içeriğinin ne kadar önemli olduğuna dair sadece perdeyi aralıyor. Sahnenin arkasında çok daha önemli bir gerçek bizleri bekliyor.

Hızlı yaşam ve kısa sürede çok fazla bilgi alma isteği, gençler başta olmak üzere herkesi tanıtım filmi gibi videolara yönlendirdi. Markalarında da sektörün yeni kralından faydalanması gerekiyor. Animasyon videoları, tanıtım videoları ve diğer pek çok video türü altın çağlarını yaşıyor. Peki markalar bu yeni akımdan nasıl faydalanabilir?

 

Markalar için Video İçeriği

Insivia’nın 2017 yılında yaptığı bir araştırmaya göre online trafiğin %74’ünü video içeriği oluşturuyor. MWP dijital medya ajansının araştırması ise insanların %55’inin her gün ve %78’inin ise haftada en az bir kere video izlediğini belirtiyor. 1-2 dakikalık kısa videolardan 10-15 dakikalık uzun tanıtım videolarına kadar izleyiciler farklı türlerde videoları izliyorlar.

Bu noktada ise markaların video içeriğinden en iyi şekilde faydalanması gerekiyor. Video içeriği alanına giriş yapacak olan markalar ilk aşamada YouTube influencerları ile birlikte çalışabilirler. Influencerlarla çalışmak hem markaya hem de influencera katkı sağlamaktadır. İş birliği kurma açısından en önemli nokta ise markayı doğru bir şekilde yansıtan biriyle çalışmak olacaktır. Tanıtım filmi veya animasyon video çekimi de bir sonraki aşama olabilir. Markanın kendi video içerik serisi, kendi sesinin oluşmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda son zamanlarda popüler olan kullanıcıların oluşturduğu video içerikler de markayı destekleyecektir.

Videoları markanızın pazarlama araçlarından biri haline getirmek uzun vadede oldukça avantajlı olacaktır. Temel tüketici kitlesi olmaya başlayan Z Kuşağına ve Milenyum Kuşağına markanızı tanıtmak için videolardan faydalanmaya hemen başlayın.